Gå til hovedindhold

Stivuitorist

Bukarest, București - Beliggenhed Logistik Fuldtid

Jobbeskrivelse

CINE EȘTI

În calitate de stivuitorist, contribui la procesul de aprovizionare marfă al magazinului IKEA România. Asiguri o funcționare constantă a fluxului de marfă, care are ca rezultat disponibilitatea produselor potrivite pentru clienți.

Stivuitorist, Departament Logistica - Magazinul IKEA Pallady
Program de noapte între orele 03:00 - 12:00

RESPONSABILITĂȚILE TALE

Cunoștințele, abilitățile și experiența ta includ:
· Autorizație ISCIR pentru manevrarea utilajelor de lucru de tip motostivuitor/ electrostivuitor laterale și frontale.
· Entuziasm față de munca ta și față de lucru în echipă.
· Bune abilități de comunicare și relaționare.
· Capabil să prioritizezi și să îți organizezi munca, pentru o utilizare eficientă a timpului.
· O bună disciplină personală, o abordare flexibilă față de muncă și față de schimbări.
·· Orientat către găsirea de soluții.
· Disponibilitatea de a lucra în tura de noapte și în week-end.
· Cunoștințe bune de utilizare PC – sisteme logistice specifice.
- Capacitatea de a manipula individual colete de maximum 25kg

Responsabilitățile tale vor include:
· Pregătirea comenzilor în funcție de datele scriptice aferente sistemului PC specific.
· Depozitarea corectă cu ajutorul stivuitorului, a paleților de marfă pe locații, folosind numai paleți ce reprezintă un mare grad de siguranță.
· Descărcarea marfii din camioane cu ajutorul stivuitorului.
· Manipularea si depozitarea corespunzătoare cu ajutorul stivuitorului, a paleților, respectând integritatea produsului.
· Acțiunea proactivă pentru menținerea siguranței și securității în zonele de responsabilitate.
· Raportarea imediata a fiecarui incident ce vizează probleme de sănătate sau securitate
· Respectarea si mentinerea curateniei în aria ta de activitate.
· Sustinerea implementarii proceselor stabilite si a metodelor de lucru
· Folosirea unui limbaj profesional adecvat.

Beneficii:
• Training dedicat
• Salariu motivant
• Voucher de vacanță
• Reducere de angajat pentru produsele IKEA
• Tichete de masă
• Decontare transport
• Sporuri salariale pentru lucru în weekend si program de noapte
• Asigurare de sănătate
• Zile de concediu în plus în funcție de vechimea în compania IKEA
• Activități recreative
• Mediu de lucru incluziv

ECHIPA NOASTRĂ DIN CADRUL IKEA